Що треба знати про роботу домашніх СЕС у зимовий та весняний період?

Сонячні панелі виробляють електрику не тільки влітку, а й в холодний сезон, а в зимові і весняні сонячні дні ефективність роботи такого обладнання набагато вище, ніж в літню спеку. Важко в це повірити? Однак це так, що підтверджують численні наукові дослідження.

Якщо ви думаєте, що ваша СЕС взимку і ранньою весною не покриватиме ваші потреби в електриці в достатній кількості, вам варто детальніше обговорити це питання з менеджерами компанії KS Solar ™. Ми допоможемо вам максимально вигідно використовувати свою сонячну електростанцію без зайвих витрат.

Як сонячні панелі працюють взимку?

Насправді температура навколишнього середовища має другорядне значення для роботи приватних сонячних електростанцій, адже для отримання струму вони використовують світлове випромінювання, а не теплову енергію. Куди більш важливими факторами є наступні пункти:

  • Інтенсивність потоку світла
  • Кут нахилу панелей по відношенню до сонячних променів
  • Тривалість світлового дня.

 

Саме тому в холодний сезон кількість виробленої енергії сонця стає менше, за рахунок короткого світлового дня. Відомо, що при роботі фотоелектричні модулі сильно нагріваються, а влітку нагрів стає ще сильнішим через високу температуру навколишнього середовища. Такі температурні впливи поступово виводять сонячні панелі з ладу і знижують ефективність їх роботи.

У літню спеку вашим сонячним панелям загрожують не тільки рекордні показники електроенергії, що виробляється, а й серйозний перегрів. Морозні зими з сонячними днями навпроти ідеально підходять для роботи СЕС, так як забезпечують природне охолодження працюючої системи.

Як оптимізувати роботу СЕС в холодну пору року?

Запас міцності сонячних панелей, а точніше їх здатності витримувати критичні температури і снігові хуртовини безпосередньо залежать від виробників такого обладнання. Саме тому компанія KS Solar ™ працює тільки з надійними постачальниками сертифікованого обладнання СЕС, яке відрізняється високою ефективністю і практичністю в роботі. Погодні мінімуми і максимуми на території України цілком сумісні з успішним цілорічним використанням фотоелектричних модулів: панелі витримують до декількох метрів снігу і відмінно працюють при температурах навколишнього середовища до -60 градусів.

Періодично поверхню сонячних панелей слід чистити від снігу і пилу за допомогою спеціальних м’яких щіток без жорсткого ворсу, не можна використовувати агресивні миючі засоби, так як вони можуть пошкодити цілісність робочої поверхні. Отримати детальну консультацію з питань сервісного та профілактичного обслуговування СЕС ви завжди можете за контактними номерами телефонів наших менеджерів або просто зв’язатися з нашими фахівцями в соціальних мережах.

Цікавий факт! У ясні зимові дні після снігопадів, коли фотоелектричні модулі вже звільнилися від снігового покриву, але він ще залишився навколо них, саме наявність сніжного покриву на прилеглих поверхнях може посприяти більш високому об’єму виробленої електрики. Тоді у панелей є можливість не тільки поглинати прямі сонячні промені, але і відбиті від снігового покриву.

Сонячні панелі можна встановлювати взимку і влітку, наші фахівці KS Solar ™ із задоволенням допоможуть вам з вирішенням цього питання. Спроектуємо СЕС для вашого приватного будинку або підприємства і надамо всі необхідні дані для розрахунку економічної вигоди. Гарантуємо дотримання термінів і відмінний результат!