Як ефективність СЕС залежить від сонячних панелей?

Компанія KS Solar з Кіровограда на протязі багатьох років працює над проектуванням і реалізацією проектів сонячних електростанцій будь-якої складності. За цей час нам вдалося попрацювати з багатьма типами сонячних панелей, у кожного з яких були свої переваги і недоліки, які наші майстри навчилися використовувати для оптимальної роботи сонячної електростанції.

Відомо, що ефективність роботи СЕС багато в чому залежить від типу використовуваних сонячних панелей. Відкриття фотоефекту відбулося ще в дев’ятнадцятому столітті, але промислове виробництво кремнієвих батарей стартувало тільки в двадцятому столітті. Кремній, як і раніше є одним з найбільш затребуваних матеріалів для виготовлення сонячних батарей.

Що потрібно знати про моно- та полікристалічні панелі?

Кремнієві сонячні панелі відрізняються між собою показниками ефективності: ККД полікристалічних батарей коливається в рамках 15,5-18 відсотків, а монокристалічні відрізняються більш високими показниками ефективності – до 23,5 відсотків. Деякі моделі монокристалічних панелей можуть похвалитися ККД до 25%. Монокристалічні варіанти також перевершують полікристалічні вироби по продуктивності.

Монокристалічні панелі славляться більш високою ефективністю, тому їх розмір менше, ніж полікристалічних з аналогічним показником потужності. Саме тому такі панелі завжди будуть відмінним рішенням для вироблення сонячної енергетики при обмеженому просторі для установки панелей. По терміну служби сонячні панелі монокристалічного і полікристалічного типу практично не відрізняються: гарантія виробника в середньому йде на 25 років, але такі вироби можуть прослужити і 50 років без нарікань.

Для виготовлення монокристалічних сонячних батарей використовується чистий кремній, мова йде про повільне витягуванні монокристалічного кристала на основі розплавленого кремнію. За підсумком виходить повноцінний кремнієвий злиток. Виробництво такого типу фотоелементів є досить трудомістким процесом, що вимагає значних капіталовкладень. Саме тому ціна на монокристалічні сонячні панелі набагато вище, ніж на полікристалічні, але високий ККД їх повністю виправдовує.

Що ж стосується полікристалічних сонячних панелей, то для їх виготовлення використовується менш дорога технологія. Виробникові вдалося уникнути повільного і дорогого процесса виробництва рівномірного монокристалла. Для полікристалічних виробів необов’язково домагатися однорідної структури.

У компанії KS Solar ви завжди зможете замовити моно- і полікристалічні панелі від перевірених виробників за вигідною ціною. Ми із задоволенням допоможемо вам зробити правильний вибір з урахуванням ваших персональних переваг і виділеного бюджету.

Бажаєте отримати детальну консультацію з вашого персонального проекту сонячної електростанції прямо зараз? Тоді напишіть нам в соціальних мережах або зателефонуйте за контактним номером телефону для зв’язку з менеджерами. Ми точно знаємо, як створити для вас дійсно ефективну СЕС для задоволення всіх енергетичних потреб: для опалення, освітлення та роботи побутових споживачів. Вигідні ціни та якісний сервіс гарантуємо!