Динамічні двовісні системи кріплення (трекери) СЕС (сонячних електростанцій) у Кропивницькому та Кіровоградській області

Оцініть матеріал!
0 (0)

Динамічні двовісні системи СЕС закріплюють фотоелектричні модулі на динамічних кріпленнях. Це означає, що вони мають змогу змінювати свій кут нахилу автоматично. При порівнянні з статичною системою кріплення, ефективність динамічної буде значно вища та стабільніша. Вироблення електроенергії в динамічній двовісній системі СЕС буде більшим за об’ємом та довговічнішим з точки зору роботи.

Принцип дії двовісної динамічної системи (трекеру) полягає в забезпеченні оптимального кута нахилу сонячних фотоелектричних модулів по відношенню до Сонця та пошук найбільш освітлюваної ділянки небосхилу на випадок, якщо Сонце захмарене. Оптимальним кутом є перпендикулярне положення ФЕМ до сонячного світлового потоку. Це дає можливість виробити на 40…50% більше електроенергії у порівнянні з нерухомим розташуванням фотоелектричних модулів. Трекер, використовуючи електричні двигуни вертикального та горизонтального позиціювання, розташовує фотоелектричні модулі на вказані датчиком сонячної радіації кути зеніту та азимуту трекера.

 

Динамічна двовісна система сонячних електростанцій: основні характеристики

Динамічні двовісні системи мають трекери, що наділені комбінованою системою регулювання з датчиком іррадіації. Ці комплексні датчики контролюють положення сонця та керують системою в залежності від розташування сонця. Аби система працювала надійно та довговічно, вона налаштована на два режими:

Активний
Це штатний режим, що допомагає динамічній двовісній системі СЕС проводити постійне сканування простіру та визначати найенергонасиченішу ділянку. В подальшому направляє ФЕМ на цю область. Також, в системі враховуються різноманітні розсіяння сонячного випромінювання і відбитого світла. Це дає змогу більш ефективно працювати у дні, коли хмари закрили небо, або погода налаштована похмуро.

Пасивний
Цей режим наявний в динамічній двовісній системі СЕС на випадок, коли датчик сонячної іррадіації вийде із ладу. Тоді робота не зупиняється, а система працює за астрономічним календарем.

Захист в експлуатації динамічних двовісних систем сонячних електростанцій

В системі наявні датчики вітру та снігу. На перший погляд вони абсолютно не грають роль, але система захисту має забезпечити надійну та стабільну роботу двовісної системи СЕС.

У разі підвищення сили вітру, датчики подають сигнал динамічній двовісній системі СЕС, котра в мить перемикається на положення флюсування. Це положення налаштоване таким чином, що супротив вітру буде мінімальним. Це дасть змогу навіть в буревій зберегти своє обладнання від потенціальної шкоди.

У разі випадання снігу, система змінює своє положення для його скидання з фотоелектричних модулів. Динамічна двовісна система СЕС буде продовжувати працювати в незалежності від погодних умов.

Динамічні двовісні системи: моніторинг за технічним станом системи

Система має функцію цілодобового моніторингу за технічним станом трекера. Наш сайт обладнаний спеціальною можливістю передавати клієнтам інформацію, щодо стану їх динамічних двовісних систем СЕС. Сервер передає дану інформацію по GPRS, яка відображається в особистому кабінеті. Це дає можливість слідкувати за своїм обладанням з будь-якої точки світу. На сайті, Ви зможете побачити такі параметри динамічної двовісної системи СЕС:

  • інформація від датчика сонця;
  • попередження сніговому замету;
  • сила вітру;
  • розташування трекера (азимут, кут нахилу ФЕМ);
  • температура;
  • потужність сонячного випромінювання.

Матеріали та стандарти